Page 24 - Biuletyn wrzesień 2018
P. 24

  24 BIULETYN REKRUTACYJNY 2018
Newsy z uczelni, wydarzenia, rekrutacja i wiele innych – sprawdź naszą aplikację mobilną!
Lingwistyczna Szkoła Wyższa
w Warszawie
FOT. I TEKST: MATERIAŁY WŁASNE UCZELNI
YOUR LANGUAGE TRAVEL STARTS HERE
LINGWISTYCZNA SZKOŁA WYŻSZA W WARSZAWIE ISTNIEJE NA EDUKACYJNEJ MAPIE POLSKI OD ROKU AKADEMICKIEGO 1999/2000 I JEST JEDYNĄ PRYWATNĄ SPECJALISTYCZNĄ UCZELNIĄ JĘZYKOWĄ W WOJEWÓDZTWIE MAZOWIECKIM I JEDNĄ Z NIEWIELU W POLSCE. GŁÓWNYM ZAŁOŻENIEM NASZEJ UCZELNI JEST PRAKTYCZNA NAUKA ZAWODU. SZKOLIMY PRZY- SZŁYCH PROFESJONALISTÓW JĘZYKOWYCH.
                                               Na przestrzeni 15 lat prowadzona przez uczelnię anglistyka, ger- manistyka i rusycystyka były wielokrotnie pozytywnie oceniana przez Państwową Komisję Akredytacyjną, ostatnio w 2012 po raz kolejny otrzymała ocenę pozytywną na kierunku:  lologia.
Gmach Lingwistycznej Szkoły Wyższej w Warszawie to nowo- czesny doskonale wyposażony obiekt znajdujący się w bliskim położeniu centrum Warszawy z doskonałym węzłem komuni- kacyjnym ( zarówno autobusowym, tramwajowym, jak i metra) dzięki czemu nasi studenci z łatwością mogą dojechać do uczelni z różnych części Warszawy i okolic.
Dlaczego warto studiować w Lingwistycznej Szkole Wyższej w Warszawie?
-Filologia to jeden z najpopularniejszych kierunków studiów. Na czym polega specy ka  lologii w Lingwistycznej Szkole Wyższej? – Rzeczywiście kierunek  lologia, a szczególnie  lo- logia angielska, cieszy się od wielu lat wielkim powodzeniem, ale trzeba pamiętać, że  lologia  lologii nierówna. Filologia w Lingwistycznej Szkole Wyższej w Warszawie – jedynej nie- publicznej specjalistycznej uczelni językowej w województwie mazowieckim – to sens codziennej pracy, zaangażowania, rozwoju i istnienia, a nie dodatkowy kierunek utworzony ze względu na swoją popularność. Studia lingwistyczne w naszej
Uczelni mają pro l praktyczny, nie ogólnoakademicki. Oznacza to, że program studiów i praktyk zawodowych służy zdoby- waniu przez studenta umiejętności praktycznych, które będzie wykorzystywał przy wykonywaniu zawodu. Mamy ponad 150 absolwentów oraz 15 lat tradycji w tworzeniu autorskich pro- gramów studiów i kształceniu lingwistów w ścisłej współpracy z interesariuszami, czyli przyszłymi pracodawcami naszych absolwentów.
Jakimi metodami uczy się języków w LSW? Skąd rekrutuje się kadra dydaktyczna?
– Każdy szanujący się metodyk odpowie, że nie ma jednej naj- lepszej metody – każdy z nas to indywidualność, ma odrębne możliwości psychomotoryczne i intelektualne. Trzeba sto- sować rozwiązania kompleksowe, stąd w naszym programie studiów student znajdzie zarówno zajęcia prowadzone metodą tradycyjną, rozwijające poszczególne sprawności języ- kowe, wspomagające proces twórczy warsztaty praktyczne, jak również zajęcia audiowizualne z zastosowaniem nowo- czesnej techniki, po pomoce naukowe w postaci platformy e-learningu. W Lingwistycznej Szkole Wyższej łączymy tradycję i nowoczesność zarówno w odniesieniu do metod kształcenia, programu studiów, jak i w stosunku do nauczycieli akademickich. Zatrudniamy w większości młodą kadrę składającą się z prak- tyków, przede wszystkim doktorów, ale dobrze zdajemy sobie sprawę z niezbędnego doświadczenia profesorów, szczególnie przy praktycznym pro lu studiów. Status Uczelni specjalistycz- nej zobowiązuje. Współpracujemy z najlepszymi specjalistami ze wszystkich czołowych ośrodków akademickich w Polsce. Nasza kadra w większości rekrutuje się z pasjonatów swoich dziedzin, co gwarantuje, że zajęcia są ciekawe i atrakcyjne.
Gdzie znaleźli zatrudnienie Państwa absolwenci, czy pracują w zawodzie?
– Zgodnie z naszym hasłem „I niech praca szuka Ciebie” nasi absolwenci bez problemu znajdują zatrudnienie w edukacji oraz różnych gałęziach biznesu, gdzie wymagana jest profesjo- nalna znajomość języka obcego. Według portali Ministerstwa



















































































   22   23   24   25   26