Page 26 - Biuletyn wrzesień 2018
P. 26

  26 BIULETYN REKRUTACYJNY 2018
Newsy z uczelni, wydarzenia, rekrutacja i wiele innych – sprawdź naszą aplikację mobilną!
Papieski Wydział Teologiczny
we Wrocławiu
FOT. I TEKST: MATERIAŁY WŁASNE UCZELNI
#50latPWT
Od 50 lat powojennej historii, naczelną misją Papieskiego Wydziału Teologicznego we Wrocławiu jest rozwój oraz pro- pagowanie szeroko rozumianej kultury humanistycznej z uwzględnieniem historycznego i współczesnego wkładu chrześcijańskiej myśli teologicznej,  lozo cznej oraz pedagogicznej.
                                               TEOLOGIA – STUDIA JEDNOLITE MAGISTERSKIE 5-LETNIE DLA ŚWIECKICH I 6-LETNIE DLA PRZYSZŁYCH KAPŁANÓW. PODSTAWOWYM CELEM STUDIÓW TEOLOGICZNYCH DLA ŚWIECKICH JEST PRZYGOTOWANIE PRZYSZŁYCH TEOLOGÓW DO PRACY KATECHETYCZNEJ W SZKOLE. WYBIERAJĄC STUDIA NA PWT, NIEKONIECZNIE TRZEBA WIĄZAĆ SWOJĄ PRZYSZŁOŚĆ ZE SZKOLNICTWEM.
Wśród absolwentów uczelni są także dziennikarze, animatorzy stowarzyszeń i ruchów społecznych, samorządowcy, pra- cownicy poradni, instytucji  nansowych czy przedsiębiorstw. Pracodawcy coraz częściej przekonują się, że studenci i absol- wenci PWT to osoby uczciwe, lojalne i otwarte na wyzwania. Pomocą w znalezieniu swojej ścieżki zawodowej i odnalezieniu się na rynku pracy służy działające na uczelni Akademickie Biuro Karier.
Studia na kierunku  lozo a gwarantują badanie wiodących idei i systemów  lozo cznych i ich wpływu na rodzaj i jakość zjawisk kulturowych i społecznych, wpisują się w misję spo- łeczno-kulturową PWT i jej zainteresowanie chrześcijańską kulturą zachodnią. W ofercie edukacyjnej są studia  lozo czne pierwszego i drugiego stopnia.
Od kilku lat oferta PWT wzbogaciła się także o możliwość stu- diowania pedagogiki. Studia pierwszego stopnia umożliwiają kształcenie na dwóch specjalizacjach: pedagogika wcze- snoszkolna z wychowaniem przedszkolnym oraz pedagogika opiekuńcza i praca z rodziną. Dwuletnie studia drugiego stopnia to specjalności: pedagogika opiekuńczo-wychowawcza z tera- pią pedagogiczną oraz pedagogika osób starszych.
























































































   24   25   26   27   28